Novinky / News

Chovatelská stanice Slunce Podorlicka zadá štěňata: 3 fenky a 5 pejsků.  Narozena 6.5.2017, k odběru začátkem července 2017. Bližší informace, fotografie, videa jsou uloženy na této webové stránce v části ODCHOVY, DENÍK ŠTĚŇÁTEK.

Za otce vrhu jsem zejména kvůli rodokmenu, exteriéru a povaze vybrala psa Bakari Shane
Munyati. Bakari je z vrhu 9 nádherných štěňátek (3 psi a 6 fenek; 1 pejsek nestandard - 3 korunky). Jeho otec Amazing Little Shane of Ekongo Kaross je psem s velmi starou africkou linií (tehdy se jednalo o první krytí u nás v ČR), žije v Německu, má vskutku úžasný genetický potenciál. Představuje starou africkou linii a právem ho lze považovat za evropský klenot. Pochází z chovatelské stanice Ekongo Kaross a je z vrhu 12-ti standardních štěňat narozených po afrických rodičích. Z linie Bakariho jihoafrické matky Crownwood Tunja jsou čistě Afričani a je nositelem genu pro hnědý nos. Jeho původ lze vysledovat až do důležitých zakládajících stanic "Viking / Sipolilo / Eskdale", které lze dnes nalézt už pouze v historické části literatury. 

The father of the litter, Bakari Shane Munyati, was chosen for his exceptional pedigree and appearance and his nice nature. Bakari is from a litter of nine beautiful puppies (three dogs, six females, one non-standard dog - three crowns). His father, Amazing Little Shane of Ekongo
Kaross, is a dog from a very old African line with amazing genetic potential. He came from a litter of 12 born to African parents; he was the first cover in the Czech Republic and now lives in Germany. Bakari's mother is from the South African Crownwood Tunja line which is pure African and can be traced back to the historic Viking/Sipolilo/Eskdale kennels of the 1930s. He carries the brown nose gene. Bakari and Colette are not related and have no common ancestors.


V Bakariho vrzích s různými fenami se neobjevují žádné velké výkyvy. Toto spojení bude v pravém slova smyslu pokračováním staré africké linie. Domnívám se, lépe řečeno jsem přesvědčena, že štěňátka z tohoto vrhu budou velmi cenným přínosem do chovu ridgebacků.

In Bakariho litters with different bitches do not appear any major fluctuations. This connection will be in the truest sense of the word a continuation of the old african line. I am convinced that puppies from this litter will be a very valuable asset to ridgeback breeding.


Moji snahou je odchovat štěňátka nejen fyzicky zdravá, ale i psychicky vyrovnaná. Budu dělat vše proto, aby byla dobře připravená na soužití s novými majiteli. Byla bych moc ráda, aby štěňátka byla tak hezká, jako jejich rodiče.  V každém případě to budou perfektní společníci, kteří Vás budou milovat celým svým psím srdcem jako Colette a Bakari milují své rodiny.

My aim is to raise puppies which are not only physically healthy but which have excellent temperaments. They will be well socialised and ready to live with their new owners. I hope they will be as good looking as their parents but in any case, they will be loyal companions who will love their owners with all their hearts as Colette and Bakari love their families.


To vše znamená mnoho práce, času, energie, trpělivosti, finanční náročnosti a prostoru. Tuto poznámku si dovoluji závěrem, a budu vděčná, pokud si ji uvědomí každý, kdo chce chovat plemeno rhodéského ridgebacka.

All this means a lot of work, time, energy, patience, financial performance and space. This remark I take the liberty to conclude, and I would be grateful, if you inform anyone who wants to act Rhodesian Ridgeback.


Otec: Bakari Shane MUNYATI

D.O.B.: 28.6.2013

Sire: Amazing Little Shane of Ekongo Kaross 

Dam: A'Zari Ilanga Munyati

HD A;  ED 0;  OCD neg.; D - locus D/D; B - locus B/B

full dentition, scissor bite, color red wheaten, without white markings

hight: 69 cm; grow: 44 kg

Examinations: ZOP dle KJ Brno, BH dle IPO

Titles: 3 x  - Res. CAC; BOJ  club show ČKRR 

Domovská chovatelská stanice Bakari Shane Munyati  https://www.munyati.cz


Matka: Colette SOUTH MORAVIA

D.O.B.: 25.6.2013   

Sire: Hakimba Spooner Fana Zulu 

Dam: Ashanti South Moravia  

HD A; ED 0; OCD neg.;

dentition - withnout P1; scissor bite, color red wheaten, without white markings

hight: 66 cm; grow: 40 kg

Examinations: --

Titles: 1 x  CACIB; 3 x CAC; 3 x Res. CAC (CZ); 1 x Res. CAC (SK)

Podrobnější informace v  samostatné části  COLETTE SOUTH MORAVIA - Rodokmen

Domovská chovatelská stanice Colette South Moravia https://www.sharr.cz


Oba rodiče jsou zdraví, klidné a vyrovnané povahy, bez indicií agrese či bojácnosti, bez známek agresivity k lidem a ostatním psům a jiným zvířatům.  Štěňátka budou očkovaná, odčervená, čipovaná s EU pasem a výbavičkou do začátku. Kupní smlouva a poradenství samozřejmostí. Štěňátka budou socializovaná, odchovaná v domě se zahradou s maximální péčí a láskou,  budou zvyklá na děti. Předpoklad výborného exteriéru, výborný zdravotní stav, vyrovnané povahy.  Možnost výstav, sportu, loveckého výcviku nebo jako výtečný společník. Nezávazné návštěvy vítány.

Both parents are healthy and have calm, balanced natures with no indications of aggression towards people or other animals. Puppies will be vaccinated, wormed, chipped with the EU passport and provided with basic necessities. They will have been raised with maximum care and love in a house with a garden and will be used to children. Their sale will be subject to a purchase agreement and advice on all aspects of their care will be given.  Breeding Ridgebacks takes a lot of time, energy, patience, money and space which should all be borne in mind if it is to be attempted. The puppies may be suitable for exhibiting, sport or hunting but will, of course, make wonderful companions. Visitors are welcome without obligation