Rodokmen / Pedigree


Colette South Moravia je celkově harmonicky stavěná fena s výraznou, ušlechtilou hlavou, tmavým okem. V jejích očích je moudrost. Má pevný a rovný hřbet s dobře klenutou hrudí, správného zaúhlení, s lehce spaditou zádí. Je ušlechtilá, elegantní, rezervovaná a vyrovnaná, ale také tvrdohlavá. Je velmi přátelská s velkou vazbou na svou rodinu. Bez naší přítomnosti je nešťastná. Velice citlivě reaguje na změny. V "kolektivu" ostatních psů nevyhledává konflikty, je neútočná. Je-li nucena čelit konfliktu, rozhodně se nebojí, brání sebe samu, ale také svoji rodinu a majetek.

Colette South Moravia has a noble head and wise dark eyes. She has a deep chest, correctly sloping shoulders and a firm, straight back, making a harmonious whole. She is sophisticated, elegant, reserved and well-adjusted but she has a stubborn streak. She is a wonderful family dog and loves to be with us, fretting when we are parted and sensitive to change. She is not aggressive and does not seek conflict with other dogs although she can be very protective of her home and family.

Colette si naše rodina pořídila jako společníka. Dnes je plnohodnotným členem naší rodiny. Neměli jsme žádné ambice k výstavním úspěchům, loveckému výcviku apod. Až s odstupem času, po zralé úvaze a nasbírání odvahy, a díky dobře myšleným "šťouchnutím" Gabriely Cagalové, chovatelky Colette (za což ji musím neustále děkovat), jsem svůj postoj k těmto aktivitám přehodnotila. Začaly jsme se účastnit kurzů - výcviků poslušnosti a kurzů příprav na výstavy. Teoreticky nám to jde výborně. Prakticky je to o něco "málo" horší, zejména na výstavním poli. Přestože je Colette dynamická fena, působí při výstavách lehce ospale, bez nálady, v kruhu je nepříliš šťastná. Na svoji výstavní kariéru má rozhodně svůj názor. Zejména zde se projevuje její tvrdohlavost. Nejšťastnější je když opouští výstavní kruh. K náladě Colette rozhodně nepřidává má občasná nervozita. Jsem si plně vědoma mé odpovědnosti, a proto příležitostně využíváme handling. Vzhledem k povaze Colette nebývá ani handling nejlepším řešením (s handlerem nespolupracuje, tvrdohlavě odmítá). Ale i tak jsme patřičně obě hrdy na naše výstavní úspěchy.

Our family acquired Colette to be our pet and companion. Today, she is very much a full member of our family. We did not intend to show her or to enter competitions but over time, after deep thought and with encouragement from Gabriel Cagal (Colette's breeder to whom I owe undying thanks), I found the courage to change my mind. We have begun to attend courses for obedience training and competitions. Although we are learning the moves, Colette is not entirely happy on the exhibition field. She is usually very lively but when performing seems subdued - she is expressing her stubborn streak and letting me know how she feels about her show career! Perhaps my occasional anxiety makes her anxious too? I am fully aware of my responsibility here and I occasionally have to push her in the right direction but, given her sensitivity, this is not the best solution. However, we persevere and are both proud of our show successes.

Colette South Moravia je "pokračovatelkou" africké linie rhodéských ridgebacků, v žilách jí koluje africká krev. Colette je z vrhu 8 štěňátek (1 pes a 7 fenek; 3 pejsci nestandard - 1 x zálomek na ocásku, 2 x dermoid sinus). Nejen její rodiče, ale předci všeobecně, byli velice úspěšní na výstavním poli. 

Colette South Moravia is descended from a distinguished African line of Rhodesian Ridgebacks and has African blood circulating in her veins. She is from a litter of eight puppies (one dog and seven bitches - three puppies non-standard: 1 x tail bracket, 2 x dermoid sinus). She comes from a long line of successful show dogs, including both parents.

Rodiče Colette South Moravia  (Both parents Colette South Moravia)

Ashanti South Moravia, Hakimba Spooner Fana Zulu

Colette South Moravia

D.O.B.: 25.6.2013

Sire: Hakimba Spooner Fana Zulu

Dam: Ashanti South Moravia

HD A; ED 0; OCD neg.;

dentition - withnout P1; scissor bite, color red wheaten, without white markings

hight: 66 cm; grow: 40 kg

Examinations: --

Titles: 1 x CACIB; 3 x CAC; 3 x Res. CAC (CZ); 1 x Res. CAC (SK)

Domovská chovatelská stanice Colette South Moravia  https://www.sharr.cz


Bonitační karta