O nás /About us

Jmenuji se Věra Vernerová. Vyrůstala jsem na vesnici, vždy jsem byla vedena k úctě ke všemu živému. V naší rodině měl pes své nezastupitelné místo. Od útlého věku mě lákala velká plemena psů. Svůj dětský sen jsem si splnila až v roce 2013. Tehdy jsme s rodinou navštívili chovatelskou stanici South Moravia. Předem domluvená nezávazná návštěva se stala během prvních pár minut návštěvou závaznou. Byla to oboustranná láska na první pohled. Velké hnědé oči plné něhy mě okamžitě okouzlily, pohltily. Hned mi bylo naprosto jasné, že s prázdnou neodjedeme. Díky Colette jsem se nakazila virem rhodéský ridgeback.  Této "nemoci" jsem zcela podlehla. Colette je mé slunce, které každé ráno vychází.

Má Colette není jen nějakým mazlíčkem, Colette je moje rodina. Denně spolu chodíme na dlouhé procházky do lesa, luk a polí. Opakujeme základy poslušnosti, "pokoušíme" se o
odborné výcviky, navštěvujeme výstavy, nebráníme se žádným novým zkušenostem.

Jsem začátečníkem v chovu ridgebacků (a ještě dlouho budu), své názory, rozhodnutí a postupy však opírám o cit, zdravý selský rozum a zkušenosti dlouholetých chovatelů. Zejména
pak zkušenosti domovské chovatelské stanice mé Colette - South Moravia. Této chovatelské stanici patří mé obrovské díky. K chovu však přistupuji maximálně zodpovědně, srdcem a rozumem. Cílem mého chovu není žádná bezhlavá produkce štěňat za účelem zisku, úspěchu apod. Jsem zastáncem otevřenosti, upřímnosti a zodpovědnosti. Jen zdravý, povahově vyrovnaný pes může svému majiteli dopřát očekávanou radost.


My name is Vera Vernerova. I grew up in a village where I was taught to respect all living things. In our family, a dog has always played an irreplaceable part and from an early age I was attracted to large breeds. However, it was not until 2013 that I fulfilled my childhood dream of owning one. At that time, my family and I paid a casual visit to a kennel in South Moravia where, within the first few minutes, I fell hopelessly in love with a pair of big brown eyes full of tenderness. I was totally captivated and it was immediately apparent that we would not be leaving empty-handed. Colette, the owner of the big brown eyes, is a Rhodesian Ridgeback and through her, I have become obsessed with this breed. She is my sun and our mutual adoration brings light and warmth into my life.

Colette is far more than just a pet, she is my family. Every day we go for long walks together through the woods, meadows and fields. Together, we practice the basics of obedience, attend exhibitions and dog-training classes.

Together, we welcome all new experiences.
I have now begun to breed the wonderful Ridgebacks. I am inexperienced and will be learning for a long time to come but my decisions and procedures are based upon my life with Colette, common sense and the shared experience of long-term breeders, in particular, Colette's home kennel, South Moravia, to whom I owe a huge debt of thanks. I am not entering this business lightly, to heedlessly produce puppies for maximum profit, but rather I am approaching it responsibly with my head as well as my heart. I am devoted to these dogs and my aim is to breed healthy, happy puppies with balanced temperaments who will bring the same joy to their owners as Colette has brought to me.